سفارش تبلیغ
صبا
   انصاف خواهی از برادران، از انصافْ به دور است . [امام صادق علیه السلام]
 
بسم الله الرحمن الرحیم
اوست خدایی که از میان اعراب امی ( که خواندن و نوشتن را نمی دانند ) پیغمبری بزرگوار از همان مردم برانگیخت تا بر آنان آیات و و حی الهی را تلاوت کند و از ارث جهلشان پاک سازد و شریعت کتاب سماوی و حکمت الهی بیاموزد که پیش از این، همه در ورطه ی جهالت و گمراهی بودند. « سوره جمعه – ایه 3 »
افق مردم حجاز چنان تاریک بود که ار آشفتگی اوضاع، مردم در مخاطره بودند. امنیت مالی، جانی و ناموسی نبود، علم، دانش، حکمت و فلسفه وجود نداشت. فضیلت آنان فقط در نظم و قصص بوده و ابرهای جهالت و نادانی سر تا سر محیط و فضای مجاور شبه جزیره را در خود فرود برده بود.
ناگهان با طلوع فجر روز 17 ربیع الاول، نوری از مشرق شهر مکه از غرفه ای که شعب ابوطالب بود تابیدن گرفت. آن نور پاک محیط زندگانی بشر را برای همیشه منور گردانید. میلاد حضرت محمد رسول الله ( صلام الله علیه ) به تمام مسلمین جهان تبریک عرض مینمائیم. 


کلمات کلیدی : پیامبر، میلاد
  نوشته شده در  شنبه 87 اسفند 24ساعت  10:17 عصر  توسط عشاق                نظرات دیگران()
آدرس مستقیم این نوشته

بسم الله
هفتم ذیحجه مصادف با شهادت پنجمین اختر فروزان آسمان امامت، امام محمد باقر(ع) است. همان فروغی که از بیت نبوت و خاندان رسالت جهانی را روشنی داد و شکافنده علوم بود.
عصری که امام باقر(ع) در آن می زیست، عصری بود که انحراف سیاسی در قالب عقیده دینی خودنمایی می کرد و امتداد همان انحراف سیاسی بود.
عدم آگاهی ملت های تازه پیوسته به جامعه مسلمین از روح احکام و شریعت اسلامی نیز اوضاع را پیچیده تر کرده بود.
نومسلمانان در جست وجوی یک منشأ فکری که پاسخگوی پرسش های آنان باشد به هر ندایی گوش می سپردند و احیاناً باورهای دینی خود را برآن اساس سامان می دادند و آنگاه جامه اسلامی بدان می پوشاندند.
امام محمد باقر (ع) در چنین شرایطی با طرح چارچوب های دین، به احیای مکتب نبوی قیام نمود و با ایجاد نصی روشن از تعالیم اسلام، چراغ روشنی برافروخت و جانهای شیفته را به سمت اسلام ناب رهنمون گردید. خلفای جور که فعالیت های روشنگرانه امام را مغایر با ادامه خلافت و اقتدار خود می دیدند، وجود امام محمد باقر(ع) را برنتابیده و سرانجام آن حضرت را مسموم و مظلومانه به شهادت رسانیدند. شهادت پنجمین مهر ولایت امام محمد باقر(ع) برعموم مسلمین جهان تسلیت باد.
کلمات کلیدی : مذهب
  نوشته شده در  جمعه 87 آذر 15ساعت  7:5 عصر  توسط عشاق                نظرات دیگران()
آدرس مستقیم این نوشته

‍بسم الله

دلم پرواز می کند آری چه خوش گفتند  که بعد منزل نبود در سفر روحانی گاهی پر می کشد سوی مشهد تا غم دل را به مولایمان علی بی موسی الرضا ( علیه السلام  ) باز گو کند او که تنها در دانه اش در عالم شما بودید و گاه پر می کشد تا با همه وجود به پنجره های ضریحت گره بخورد و در سوگ بنشیند از غریبی جان سوز شما، مولای من نمی توان گفت غریب ترین که همه شما غریبانه شهید شدید اما روزگار گواهی می دهد که چه غریبانه جرعه شهدات را نوشیدید شهادت شما را بر تمام دلهای سوخته تسلیت می گوییم. مولا جان، در این روز دعا کن تا نگذاریم گرد غریبی بر چهره آخرین در دانه زهرا (سلام الله علیها ) بنشیند . اجرک الله یا صاحب الزمان ( عجل الله فرجه الشریف )کلمات کلیدی : مذهب
  نوشته شده در  جمعه 87 آذر 8ساعت  2:58 عصر  توسط عشاق                نظرات دیگران()
آدرس مستقیم این نوشته

   1   2   3   4      >

لیست کل یادداشت ها
خیبری ساکته،دود نداره سوز داره
برای دل تنگی خودم
جلوه ای از عبادت امام رضا علیه السلام
کلنا عباسک یا زینب...!
اسلام علیک یا ابوتراب
برای مرغ سحر رسانه ملی، فرزاد جمشیدی
حماسه حضور
جانستان بلوچستان (قسمت نهم)
برگرد(خیبر)
کاش نماز عیدفطر را به امامت مولای غریبمان اقتدا کنیم؟
من و شلوارم...
جانستان بلوچستان (قسمت هشتم)
روح جهاد و اخلاص مرزی نمیشناسد.
جانستان بلوچستان (قسمت هفتم)
عاشق شدیم و عاشق حیران ما شدند
[همه عناوین(201)][عناوین آرشیوشده]